K4 přispěla Lize vozíčkářů na sociální automobil

K4 architects & engineers byla jedním ze sponzorů sociálního automobilu pro Ligu vozíčkářů.

Dne 26. září 2018 proběhlo v Brně v sídle Ligy vozíčkářů v Bzenecké ulici na Vinohradech předání sociálního automobiluprávě pro zmiňovanou brněnskou Ligu vozíčkářů.

Obdrženým vozidlem byla nová Dacia Dokker, která bude sloužit k servisním a organizačním účelům Lize vozíčkářů. Celou akci Sociální automobil zorganizovala reklamní agentura Kompakt, která projekt sociálního automobilu provozuje již od roku 1997. Dle slov paní Zálešákové z uvedené agentury trvá takovýto projekt od jeho zahájení přes shánění sponzorů až po předání automobilu do užívání novým majitelům někdy i tři čtvrtě roku, jako to bylo v tomto případě. Je to tedy běh na dlouhou trať.

Slavnostního předání automobilu se zúčastnili zástupci Ligy vozíčkářů, agentury Kompakt a představitelé sponzorujících firem. Na uvedeném automobilu se objevila loga všech sponzorů, kteří na jeho pořízení přispěli.

Liga vozíčkářů je již od roku 1990 nezisková organizace poskytující lidem s fyzickým, kombinovaným a lehkým mentálním postižením sociální služby: osobní asistence, poradenství pro život s postižením, sociální rehabilitaci a centrum denních služeb. Snaží se o komplexnost poskytované služby klientům a to díky projektům výcviku asistenčních psů, řešení bezbariérovosti privátního i veřejného prostoru a prevenci zranění a šikany na základních a středních školách. Hlavním cílem je pomoci lidem s postižením žít podle svých představ a co nejvíce samostatně.