Polyfunkční dům v Bystrci

Bytové domy, polyfunkční komplexy, administrativní objekty…všechny tyto typy staveb dokáže naše společnost navrhnout a vyprojektovat.

Architekti Pavel Stříteský a Lukáš Kvasnica vytvořili pro našeho klienta architektonický návrh polyfunkčního domu v Brně-Bystrci. Zadáním bylo prověřit umístění objektů pro bydlení a vybavenost formou objemové studie ve třech variantách v souladu s územním plánem.

"Museli jsme náš návrh přizpůsobit tvaru pozemku a požadavkům klienta na kapacitu jednotlivých funkcí domu. Návrh přináší i přes náročné podmínky vysokou kvalitu vnitřního i vnějšího prostředí pro bydlení a vyhovuje požadavkům na oslunění, denní osvětlení, požární bezpečnost a vzájemné odstupy staveb," vysvlětluje přístup architektů k zadání Stříteský.

BD Bystrc_02

Do klidné zahrady byl umístěn decentní dům s obytnými balkóny. Dům orientovaný do ulice navazuje na charakter okolní tradiční řadové zástavby. V přízemí jsou umístěny pronajímatelné jednotky pro nabídku jednoduchých služeb a obchodu, které zvýší atraktivitu celé lokality.

Na střeše jsou navrženy luxusní byty s panoramatickými výhledy. Přízemní byty využívají předzahrádky a horní balkony a terasy, díky kterým mohou jeho obyvatelé relaxovat na čerstvém vzduchu. Parkování je umístěno v podzemních garážích, které jsou v celé délce území pod objekty.