#

FILTRACE

Filtrovat podle:

Typologie
Rok realizace
Výše investice
Rozsah činnosti
Zobrazit výsledky
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Filtrování podle:
zavřít ikona
Tag template
Zobrazeno 0 z 0 výsledků
2009-dosud
Nová Zbrojovka
Projektování staveb
Řízení výstavby
Bydlení a služby
Administrativa
více než 1000 mil. Kč
3000

O projektu Nová Zbrojovka

Bývalý průmyslový areál firmy Zbrojovka v Brně-Židenicích se aktuálně mění v novou část města, kde postupně v 6 etapách výstavby vzniknou byty, kanceláře, obchodní a rekreační prostory. Bude to jedna z nejmodernějších čtvrtí města Brna, vybudovaná s respektem k její významné historii.

K4 a Nová Zbrojovka

Naše společnost spolupracuje s investorem od počátku přestavby tohoto areálu. Podíleli jsme se již na změně územního plánu v této lokalitě, na několika soutěžních studiích zástavby areálu i nábřeží řeky Svitavy, na novém Masterplánu, na zpracování dokumentace a projednání bouracích prací většiny stávajících objektů a na řízení rekonstrukce objektu Nářaďovna (nyní ZET.office). V současné době pracujeme na projektové dokumentaci prvních 4 bloků rezidenční části areálu (bloky A, B, C a G).

2013-2023
Česká spořitelna
Projektování staveb
Administrativa
více než 1000 mil. Kč
2023

Pobočková síť České spořitelny

Česká spořitelna a.s. je největší bankou v České republice, s počtem klientů přes 4,5 mil. Její aktiva k roku 2022 jsou vyčíslena na 1 835,4 mld. Kč.

Jedná se o banku s největší tradicí na českém trhu. Své služby poskytují všem generacím, a proto je nutné tak přistupovat i k celému konceptu a designu poboček, kterých je v ČR přes 400.

K4 a Česká spořitelna

K4 a.s. spolupracuje s Českou spořitelnou od roku 2013. Naše služby jsou v širokém rozsahu od úvodních studií, přes všechny stupně PD až po autorský dozor a inženýrskou činnost.

Významně se podílíme na tvorbě celého designu poboček, včetně úzké spolupráce s realizačními a dodavatelskými společnostmi.

Našim cílem je tvořit atraktivní prostor pro klienty a současně příjemné pracovní prostřední pro zaměstnance.

Každý rok projektujeme cca 15 poboček, z toho 3 jsou největšího formátu tzv. Flagship.

2014-2023
Brno Business Park III
Projektování staveb
Administrativa
100 až 1000 mil. Kč
2023

O projektu

Administrativní komplex BBP OFFICES tvoří 5 budov (A, B, C, D a E), které poskytují variabilní prostory pro kanceláře. Areál se nachází v Brně na Londýnském náměstí, mezi ulicemi Heršpická, Vídeňská a Jihlavská. Je dobře dostupný jak z centra města, tak ze směrů na Vídeň, Prahu, či Ostravu.

K4 a Brno Business Park III

Naše společnost postupně zpracovala pro výstavbu poslední a nejvyšší budovy E projektovou dokumentaci pro EIA, pro územní rozhodnutí, pro stavební povolení, pro výběr zhotovitele a pro provedení stavby. Také jsme zajišťovali inženýrskou činnost a autorský dozor.

2016-2022
FN Plzeň Psychiatrie
Projektování staveb
Zdravotnictví a věda
100 až 1000 mil. Kč
2022

Fakultní nemocnice Plzeň má nový pavilon, ve kterém bude soustředěna komplexní péče o psychiatrické pacienty. Tato nová moderní část psychiatrické kliniky byla otevřena 22. 2. 2020 v areálu fakultní nemocnice na Lochotíně.

K4 a.s. se ve spolupráci s projekční firmou LT projekt podílela na projektové přípravě a realizaci uvedené stavby v letech 2016-2022. Vypracovali jsme architektonickou studii návrhu stavby, kompletní projektovou dokumentaci stavby a podíleli jsme se na autorském dozoru v průběhu celé realizace stavby.

Novostavba pavilonu psychiatrické kliniky je situována do jihozápadní části v obvodu uzavřeného areálu Fakultní nemocnice Plzeň-Lochotín, jižně od stávajících objektů nemocnice, na volné ploše s okolní parkovou úpravou.

Jedná se o volně stojící pavilon vsazený do stávající plochy zeleně se třemi nadzemními a jedním podzemním podlažím. Pavilon je propojen uzavřeným koridorem se stávajícími objekty nemocnice.

Celková hmota objektu o rozměrech 80x40 m je členěna dvěma atrii, jedním uzavřeným a druhým volně propojeným s okolní zelení.

V 1. PP budovy je umístěn denní stacionář s návaznými dílnami pro terapii, technické a provozní zázemí budovy.

V 1. NP jsou umístěny ambulance a akutní lůžková jednotka psychiatrie.

Ve 2. NP je umístěna dětská lůžková jednotka a doléčovací lůžková jednotka.

Ve 3. NP je umístěna lůžková jednotka detoxu, lůžková jednotka oddělení závislostí a přednášková místnost se zázemím.

Celková kapacita je 90 lůžek.

2016-2021
FN Brno Psychiatrie
Projektování staveb
Řízení výstavby
Zdravotnictví a věda
100 až 1000 mil. Kč
2021

Začátkem roku 2022 byla uvedena do provozu stavba Psychiatrické kliniky v areálu Fakultní nemocnice Brno-Bohunice. Stavba měla čtyři etapy a skládala se z rekonstrukce stávajícího objektu kliniky, přístaveb nových částí a sadových úprav v okolí kliniky.

Projekční práce a autorský dozor jsme prováděli ve sdružení s firmou LT Projekt v letech 2016-2021. Během realizace stavby vykonávala K4 také technický dozor investora.

2018-2021
Nová Grafická
Projektování staveb
Řízení výstavby
Bydlení a služby
100 až 1000 mil. Kč
2021

V místě bývalé tiskárny Václava Neuberta v Praze na Smíchově vznikl podle návrhu architektonického studia BOGLE ARCHITECTS rezidenční komplex, který kromě bydlení nabízí svým obyvatelům také recepci, wellness, kavárnu, společnou prádelnu, podzemní parkoviště a hub pro práci a meetingy. 

Naše společnost zpracovala pro tento projekt kompletní projektovou dokumentaci pro změnu stavby před dokončením, dokumentaci pro výběr zhotovitele a dokumentaci pro provedení stavby. Také jsme zajišťovali inženýring, tj. projednání a zajištění pravomocného povolení změny stavby před dokončením.

2015-2020
Rezidence Waltrovka
Řízení výstavby
Bydlení a služby
více než 1000 mil. Kč
2020

O Waltrovce

Waltrovka je projekt společnosti Penta, jehož cílem bylo revitalizovat rozlehlé území v pražských Jinonicích v místech bývalé továrny Walter Motors. Kromě již zrealizovaných administrativních budov Aviatica, Mechanica a Dynamica vyrostla na Waltrovce také její rezidenční část. Celkem v ní vzniklo více než 650 bytů v pěti až sedmi podlažních budovách a 50 rodinných řadových domů. Součástí celého komplexu je také rozsáhlý park o rozloze cca 2 ha. Hlavní ambicí investora bylo vytvořit novou moderní čtvrť, nabídnout veškerý komfort a služby jejím obyvatelům, a to přímo na metru B.

Jednotlivé etapy Rezidence Waltrovky

Rezidence Waltrovka – Alfa

Výstavba souboru bytových domů A1, A2, A3, B1, B2, B3, B4, D1a, D1b, D1C a rodinných domů včetně infrastruktury.

Rezidence Waltrovka – objekty A4, B5, B6

Výstavba souboru bytových domů A4, B5, B6.

Rezidence Waltrovka – objekty E

Výstavba souboru bytových domů E1, E2, E3, E4, E5, E6, E7, E8, E9 a rodinných domů včetně infrastruktury.

Rezidence Waltrovka – objekty B7-B9, C1-C5

Výstavba souboru bytových domů B7, B8, B9, C1, C2, C3, C4, C5 a mateřské školy včetně infrastruktury.

Všechny uvedené projekty byly řízeny systémem Construction management.

Ocenění

První etapa Rezidence Waltrovky se umístila na třetí pozici mezi projekty většího rozsahu v soutěži Best of Realty 2017, což je nejsilněji zastoupená kategorie rezidencí.

První etapa Rezidence Waltrovky také obdržela cenu čtenářů mediálních partnerů v kategorii větších rezidenčních projektů.

2012-2015
Administrativní komplex Florentinum Praha
Řízení výstavby
Administrativa
Obchod
více než 1000 mil. Kč
2015

Administrativní komplex Florentinum Praha

Moderní administrativní centrum s pronajímatelnou plochou 49 000 m² na devíti podlažích, které doplňují obchodní plochy na ploše 7 500 m². Administrativní komplex Florentinum zvítězilo v kategorii Nová administrativní centra v soutěži Best of Realty 2013 a bylo mezi 15 finalisty o titul Stavba roku 2014. Florentinum získalo nejvyšší možnou úroveň mezinárodní zelené certifikace budov LEED Platinum. Zakázka byla řízena systémem Construction management.

Fitouty nájemních jednotek

Součástí služeb byla realizace fitoutů níže uvedených nájemních jednotek formou construction managementu.

Sídlo ManpowerGroup

Sídlo sázkové kanceláře Fortuna

Sídlo společnosti 3P

Sídlo společnosti BlueLink International CZ

Sídlo společnosti Dr. Max

Sídlo společnosti James Cook Languages

Sídlo společnosti P3

Sídlo společnosti Penta Investments

Sídlo společnosti RSJ

Sídlo společnosti SERVIER

Sídlo společnosti Veolia

2005-2008
Clarion Congress Hotel Prague a Galerie Fénix Vysočanská
Řízení výstavby
Bydlení a služby
více než 1000 mil. Kč
2008

Clarion Congress Hotel Prague ****

Výstavba čtyřhvězdičkového hotelu Clarion Congress Prague byla ukončena na začátku roku 2008. Po svém otevření se stal jedním z největších a nejmodernějších kongresových hotelů v České republice s moderním kongresovým centrem až pro 2500 delegátů. Hotel disponuje veškerými atraktivitami pro své hosty a je také přímo propojen s obchodním centrem Fénix.

Nákupní centrum Galerie Fénix

Nákupní centrum Fénix tvoří více než osm desítek provozních jednotek pro obchod a služby a rozprostírá se na ploše 10 000 m². Podzemní garáže nabízí 600 parkovacích míst pro návštěvníky. Centrum je přímo napojeno na trasu metra.

Naše společnost výstavbu obou částí tohoto projektu řídila v systému Project Management, jehož součástí byl i výkon činností technického dozoru investora.