#

FILTRACE

Filtrovat podle:

Typologie
Rok realizace
Výše investice
Rozsah činnosti
Zobrazit výsledky
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Filtrování podle:
zavřít ikona
Tag template
Zobrazeno 0 z 0 výsledků
2012-dosud
Albert
Projektování staveb
Obchod
více než 1000 mil. Kč
3000

Společnost Albert

Obchodní řetězec Albert zahrnuje více jak 300 obchodů (hypermarketů a supermarketů) ve všech krajích naší republiky, které každý týden obslouží 4 miliony zákazníků.

K4 a Albert

Za více jak 10 let spolupráce naše společnost vypracovala projektovou dokumentaci na remodeling, rekonstrukci, či novostavbu více jak 100 prodejen obchodní sítě Albert.

2019–dosud
Čtvrť Pod Hády
Projektování staveb
Bydlení a služby
100 až 1000 mil. Kč
3000

O projektu Čtvrť pod Hády

Více než tisícovka bytů blízko přírody u lomu Hády zaplní brownfield po někdejší továrně. Aktuálně se jedná o jeden z největších developerských rezidenčních projektů v městě Brno.

K4 a Čtvrť Pod Hády

K4 se na tomto projektu podílela od r. 2019. V první fázi jsme zpracovali studii optimalizace 1. etapy výstavby. Na ni pak navázaly další stupně projektové dokumentace této etapy – Dokumentace pro stavební povolení a Dokumentace pro provedení stavby, kterou jsme dokončili v roce 2023. Tato etapa zahrnuje výstavbu 167 bytů v osmi bytových domech a cca 200 podzemních parkovacích stání. Výstavba této etapy byla zahájena v září 2023. V letech 2021 a 2022 také vypracovali Dokumentaci pro územní rozhodnutí na další etapy výstavby tohoto rozsáhlého projektu (Etapy 2. a 3.).

2016-2023
Ponava City
Projektování staveb
Bydlení a služby
více než 1000 mil. Kč
2023

Rezidenční čtvrť Ponava City v Brně

Ponava City je rezidenční projekt v Brně, zahrnující výstavbu 668 bytů o velikostech 1+kk až 4+kk, na rozsáhlém území 32,8 ha v blízkosti NC Královo pole.

Na tomto území, v bývalém průmyslovém areálu Alstom mezi Sportovní a Reissigovou ulicí, mělo původně vzniknout obchodní centrum s multikinem. Nový investor se však rozhodl pro bydlení, jehož je v současné době v Brně nedostatek. Již dříve bylo dokončeno dopravní připojení včetně kruhového objezdu, na který bude tato rezidenční oblast napojena.

Náš největší projekt v BIM

Jedná se o dosud největší projekt naší kanceláře řešený kompletně v systému BIM. Dokumentace je v podrobnosti LOD 300 (Level of Development).

Výhodou 3D modelu je snadné vytvoření vizualizací, které mohou investorovi lépe ukázat návaznosti celého systému a představit si tak architektův návrh. Díky 3D technologii je při projektování dále možné objevit problémová místa nebo takovýmto místům předejít. U náročnějších projektů jako je výstavba několika bytových domů zároveň je velmi nápomocné, když může současně pracovat v projektu více lidí v projekčním týmu současně, včetně zpracovatelů profesních částí. To snižuje časovou náročnost projektu a každou změnu a její vliv vidíte okamžitě. Pro projektování v BIMu používáme již od úvodní fáze software AutoDesk Revit.

Harmonogram projektu a výstavby

Projektová činnost

studie, dokumentace pro územní rozhodnutí – 2016-2017

dokumentace pro stavební povolení, dokumentace pro výběr zhotovitele – 2018

dokumentace pro provedení stavby I. a II.etapy A – 2019

Výstavba

zahájení realizace stavby - 2019

BIM model: K4 a.s.

2019-2022
SMÍCHOFF
Řízení výstavby
Administrativa
Obchod
100 až 1000 mil. Kč
2022

Realizace fitoutů nájemních jednotek projektu SMÍCHOFF

Fitouty byly realizovány formou construction managementu.

Arrows

Arrows (expanze)

Beat Games

Facebook

Jägermeister

Otis

Rose Group

Sodexo

SG Consulting

Zizzy SK

2018-2022
Revitalizace Masarykova nádraží
Řízení výstavby
Obchod
Rekonstrukce
10 až 100 mil. Kč
2022

Revitalizace Masarykova nádraží

Rekonstrukce a modernizace prostorů historického Masarykova nádraží je prvotním krokem, který zahájil rozsáhlé stavební úpravy v bezprostředním okolí Masarykova nádraží, které vycházejí z návrhu architektonického ateliéru Zaha Hadid Architects. V této přípravné fázi zmiňovaného projektu CBD Prague si investor dal za cíl zmodernizovat stávající budovu Masarykova nádraží při zachování atmosféry této historické dopravní stavby. Postupná revitalizace částí nádražní budovy přivedla do těchto prostor nové provozovatele a postupně přivedla i velké množství návštěvníků nejen z řad cestující veřejnosti. Zakázka byla řízena systémem Construction management.

2017-2021
Modernizace ÚAN Zvonařka
Projektování staveb
Rekonstrukce
100 až 1000 mil. Kč
2021

Ústřední autobusové nádraží Zvonařka

Autobusové nádraží Zvonařka je hlavním autobusovým nádražím příměstské a meziměstské dopravy v Jihomoravském kraji. Funguje již od roku 1978, přičemž zastřešení a vybudování odstavných parkovacích ploch na střeše bylo dobudováno v další etapě roku 1988. Přes nádraží Zvonařka projde denně kolem pětadvaceti tisíc cestujících.

Modernizace ÚAN Zvonařka

Naše společnost společně s architekty z CH+K dokončila projekt modernizace stávajícího autobusového nádraží. Úprav se dočkaly nástupiště a stánky drobných prodejců v severní části nádraží, které byly odstraněny a na jejich místě vznikla nová moderní odbavovací hala. Autobusové nádraží také získalo nové LED osvětlení, informační systém, mobiliář a parkovací stání pro auta i kola. K parkovacím stáním P+R na střeše budovy se dostanete novým panoramatickým výtahem. Předprostor nádraží k ulici Zvonařka upraví město Brno v navazující etapě modernizace.

Na projektu jsme spolupracovali s architektonickou kanceláří CHYBIK+KRISTOF ARCHITECTS & URBAN DESIGNERS, která byla také autorem architektonického návrhu.

2018-2021
Hotel Marriott Prague
Projektování staveb
Bydlení a služby
100 až 1000 mil. Kč
2021

O hotelu Marriott Prague

Pražský pětihvězdičkový hotel Marriott se nachází v ulici Na celnici, cca 100 m od nám. Republiky v centru Prahy. Poskytuje ubytování ve 293 pokojích. V letech 2019-2021 prošel rozsáhlou rekonstrukcí a modernizací, během níž byly provedeny nové rozvody TZB, nové interiérové vybavení pokojů a různé dispoziční a technické úpravy.

K4 a hotel Marriott Prague

K4 vypracovala pro klienta – spol. Inafy Estates s.r.o. Dokumentaci pro provedení stavby a Dokumentaci skutečného provedení stavby. V průběhu výstavby jsme pak prováděli autorský dozor.

2019
Dětská léčebna se speleoterapií Ostrov u Macochy
Projektování staveb
Zdravotnictví a věda
100 až 1000 mil. Kč
2019

3. místo v architektonické soutěži na projekt a výstavbu (Design&Build) dětské léčebny se speleoterapií v Ostrově u Macochy.

Návrh areálu pro léčbu pomocí speleoterapie probíhající v nedaleké Císařské jeskyni. Důraz kladen na zdravé vnitřní klima a nízké provozní náklady. Součástí areálu jsou rozsáhlé krajinářské úpravy, sportoviště, bazén s mořskou vodou, zdravotnické provozy, společenské vnější a vnitřní prostory a lůžková část. Materiálové řešení zrcadlí okolní krajinu a stává se tak její integrální součástí.

2017-2019
Hamburk Business Centre Plzeň
Projektování staveb
Administrativa
100 až 1000 mil. Kč
2019

O projektu HBC Plzeň

Hamburk Business Centre je nejmodernější kancelářský objekt v Plzni navržený ve třídě A. Je umístěný přímo naproti plzeňskému pivovaru, jen několik minut chůze od historického centra města. Objekt zahrnuje více jak 7 500 m² kancelářských a obchodních prostor a téměř 90 parkovacích míst.

K4 a projekt HBC Plzeň

Naše společnost vypracovala pro generálního zhotovitele stavby – firmu METROSTAV Dokumentaci pro provedení stavby, Dokumentaci pro změnu stavby před dokončením, fitouty a PENB.