Previous project

No next projects

Next project

No next projects

#

PROJECT

#

PROJECT DETAIL

Ponava City

Project description

Rezidenční čtvrť Ponava City v Brně

Ponava City je rezidenční projekt v Brně, zahrnující výstavbu 668 bytů o velikostech 1+kk až 4+kk, na rozsáhlém území 32,8 ha v blízkosti NC Královo pole.

Na tomto území, v bývalém průmyslovém areálu Alstom mezi Sportovní a Reissigovou ulicí, mělo původně vzniknout obchodní centrum s multikinem. Nový investor se však rozhodl pro bydlení, jehož je v současné době v Brně nedostatek. Již dříve bylo dokončeno dopravní připojení včetně kruhového objezdu, na který bude tato rezidenční oblast napojena.

Náš největší projekt v BIM

Jedná se o dosud největší projekt naší kanceláře řešený kompletně v systému BIM. Dokumentace je v podrobnosti LOD 300 (Level of Development).

Výhodou 3D modelu je snadné vytvoření vizualizací, které mohou investorovi lépe ukázat návaznosti celého systému a představit si tak architektův návrh. Díky 3D technologii je při projektování dále možné objevit problémová místa nebo takovýmto místům předejít. U náročnějších projektů jako je výstavba několika bytových domů zároveň je velmi nápomocné, když může současně pracovat v projektu více lidí v projekčním týmu současně, včetně zpracovatelů profesních částí. To snižuje časovou náročnost projektu a každou změnu a její vliv vidíte okamžitě. Pro projektování v BIMu používáme již od úvodní fáze software AutoDesk Revit.

Harmonogram projektu a výstavby

Projektová činnost

studie, dokumentace pro územní rozhodnutí – 2016-2017

dokumentace pro stavební povolení, dokumentace pro výběr zhotovitele – 2018

dokumentace pro provedení stavby I. a II.etapy A – 2019

Výstavba

zahájení realizace stavby - 2019

BIM model: K4 a.s.

Information

Type:
Housing and Services
Investor:
IMOS development
Year of implementation:
2016-2023
Scope of activity:
Construction Design
Investment amount:
more than 1000 mil. CZK

#

VIDEO

#

SIMILAR