Předchozí projekt

Žádné předchozí

Další projekt

Žádné další

#

PROJEKT

#

DETAIL PROJEKTU

Aquapark Kohoutovice

Popis projektu

Historie stavby

V roce 2004 byla zpracována studie na možnost přístavby krytého bazénu u základní školy, později se tato myšlenka rozšíříla na vybudování aquacentra, které v městě Brně chybělo. V roce 2006 začala architektonická kancelář K4 a.s. s projektováním. Samotná výstavba začala v dubnu 2008 a trvala 2 roky. Od slavnostního zahájení provozu 14. dubna 2010 do dneška navštívilo areál již více jak 1,25 milionu návštěvníků. Jejich počet se rok od roku zvyšuje – ze 185 tisíc v roce 2010 na 300 tisíc v roce 2015.

Aquapark v Brně Kohoutovicích na ulici Chalabalova

Novostavba krytého plaveckého bazénu v Brně-Kohoutovicích s unikátní nosnou dřevěnou konstrukcí a opláštěním bazénové haly. Kohoutovické koupaliště obsahuje sportovní bazén o délce 25 m, bazén s atrakcemi, vířivku, 90 metrů dlouhý tobogán, divokou řeku a sluneční terasu s bazénem na střeše. Dále obsahuje provoz sauny, masérny a klimatizovaného fitcentra. V zázemí bazénové haly jsou šatny s umývárnami pro návštěvníky, denní bar a dětský koutek.

Zpracování architektonické studie, dokumentace pro územní řízení, dokumentace pro stavební povolení, dokumentace pro zadání stavby a autorský dozor.

Webové stránky aquaparku: https://aquapark.starez.cz/

Informace

Typ:
Sport
Investor:
Statutární město Brno
Rok realizace:
2010
Rozsah činnosti:
Projektování staveb
Výše investice
100 až 1000 mil. Kč

#

VIDEO

#

PODOBNÉ