Předchozí projekt

Žádné předchozí

Další projekt

Žádné další

#

PROJEKT

#

DETAIL PROJEKTU

Wellness Hotel Vista ****

Popis projektu

Vista **** Wellness Hotel Dolní Morava

Novostavba čtyřhvězdičkového hotelu s wellness a kongresovou částí. Kapacita hotelu 100 pokojů 6 apartmánů. Hotel je součástí projektu rozsáhlého lyžařského areálu Dolní Morava.

Na fasádách dominují lokální tradičně používané materiály. Kamenná podnož z lokálního kamene evokuje sokl horských chat. Dřevěný obklad obytné části je proveden z povrchově neupravených modřínových palubek. Postupné přirozené stárnutí obkladu umožní splynutí objektu s krásnou okolní přírodou.
Objekt tvoří dvě základní hmoty, kamenný sokl zázemí hotelu a dřevěné tří podlažní bloky hotelových pokojů. Tyto dva základní prvky odděluje bohatě prosklené vstupní patro, které umožňuje panoramatický výhled na krásné okolí. Tato část oba provozy komunikačně spojuje a zároveň akusticky odděluje.

Vstupní hala s recepcí je umístěna ve středu dispozice a rozděluje půdorys patra na levou část restaurací a pravou část zázemí. Tato hala je komunikačním středem celého hotelu. Prostřednictvím výtahů a hlavního schodiště je spojena se zázemím v nižších patrech i s ubytovací částí nad ní.
Hotelová restaurace nabízí nádherný výhled do okolí nejen z velké terasy, ale i přes celoprosklenou fasádu. Á la carte restaurace je koncipována jako chráněný intimní prostor, kde si návštěvník může vychutnat nabízené kulinářské speciality. Na recepci navazují kancelářské provozy managementu hotelu a prostorná hotelová lyžárna s přímým výstupem.

Součástí wellness světa je finská sauna, parní lázeň, kneippův chodník, vířivka a bazén, další možností je návštěva fitness nebo několik druhů masáží.

Projektová dokumentace v BIMu

Společnost K4 a.s. vypracovala architektonickou studii, na kterou navázala kompletní projektovou dokumentací.

Na projektu byl pro koordinaci instalací TZB a 3D stavební model použit BIM software CadVent lindab. Díky tomu se veškeré změny v projektu zobrazily všem TZB profesím v reálném čase a mohly je reflektovat do svých částí projektu.

Odkaz na webové stránky hotelu www.hotel-dolnimorava.cz

Informace

Typ:
Bydlení a služby
Investor:
SNĚŽNÍK a.s.
Rok realizace:
2009-2012
Rozsah činnosti:
Projektování staveb
Výše investice
100 až 1000 mil. Kč

#

VIDEO

#

PODOBNÉ